تبلیغات
وبلاگ تخصصی محیط زیست

وبلاگ تخصصی محیط زیست
دانلود مقالات isi و کتب خارجی- مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد آلودگی محیط زیست
نویسندگان
نظر سنجی
نظر شما درباره وبلاگ چیست؟

صفحات جانبی

تعهدنامه مردمی-لطفا امضا کنید...

مرام نامه

مقدمه
ما همه سرنشینان یك كشتی هستیم؛ كشتی جهان كه گهواره و محل زیست و پرورش انسان است و این نقش یگانه را برای خود حفظ كرده است. اما جنگ و تخریب طبیعت و محیط زیست دو تهدید اصلی برای این كشتی و آینده بشریت محسوب می شود. تهدیداتی كه ریشه در تمایلات منفی درونی، فزون خواهی و برتری جویی بشر دارند و هر یك به تنهایی یا با هم می توانند آینده دشوار و تاریكی را برای جوامع انسانی رقم زنند. همانگونه كه تاكنون صدمات و ضررهای جانی و مالی فراوانی را بر بشریت تحمیل كرده اند.

تعهدنامه مردمی-لطفا امضا کنید...

مرام نامه

مقدمه
ما همه سرنشینان یك كشتی هستیم؛ كشتی جهان كه گهواره و محل زیست و پرورش انسان است و این نقش یگانه را برای خود حفظ كرده است. اما جنگ و تخریب طبیعت و محیط زیست دو تهدید اصلی برای این كشتی و آینده بشریت محسوب می شود. تهدیداتی كه ریشه در تمایلات منفی درونی، فزون خواهی و برتری جویی بشر دارند و هر یك به تنهایی یا با هم می توانند آینده دشوار و تاریكی را برای جوامع انسانی رقم زنند. همانگونه كه تاكنون صدمات و ضررهای جانی و مالی فراوانی را بر بشریت تحمیل كرده اند.

پیوستگی زندگی مادی و معنوی انسان با طبیعت امری قطعی و زمینه ساز تعالی و پیشرفت اوست. طبیعت سرشار از مواهب الهی علاوه بر اینكه منابع فراوانی را رایگان در اختیار بشر قرار داده، الهام بخش و از عناصر اصلی رشد معنوی او به شمار آمده و سبب آرامش فكری و روحی انسان ها و منشاء خلاقیت و نوآوری است.
صلح نیز هدف غایی بسیاری از تلاش های جهانی و آرمانی همیشگی برای بشریت محسوب می شود كه متاسفانه در حال حاضر دستیابی به آن به ویژه با حفظ صفت عادلانه و پایدار، دشوارتر و پیچیده تر از گذشته می نماید. چه ستیزه ها و جنگ ها كه به نام صلح و برقراری آرامش رخ نداده و چه ظلم و ستم هایی تحت این نام مقدس شكل نگرفته است.

خداوند بشر و جهان را با صلح و بخشندگی آغاز كرد و این كلید همه معارف بشریست. حیات به معنی محیط زیست و صلح به معنای سلام و آرامش از نشانه های حقیقی خالق وجودند. اما منازعه قدرتمندان برای غلبه، استیلا و بهره برداری هر چه بیشتر از موجودات و منابع حیاتی نافی این صفات عالی و هدایت گر است.


خشونت، تروریسم، اشغال مسلحانه، مناقشات قومی و بالاخره جنگ زاییده افكار نا آرام بشری و انسان هایی فاقد آرامش درون است. در حقیقت صلح با انسان ها و طبیعت فقط می تواند پس از صلح انسان با خویش معنی یابد. از این رو برای رفع خشونت و جنگ و تغییر روند تخریب و نابودی طبیعت باید افكار و سیاست ها و قلب ها و جان ها را متاثر نمود تا رویكردها تغییر كند.

جهان امروز به گفتمان مستمری نیازمند است كه بتواند به تغییر نگرش ها، سیاست ها و رفتارها منتهی شود.

این فرآیند از سطح بین المللی دولتی و رسمی تا سطوح ملی و مدنی باید گسترش یابد و به تلاشی فراگیر و گسترده بیانجامد. سازمان سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان متولی حفاظت از محیط زیست به خوبی می توانند عهده دار این مهم شود.

در عرصه های ملی و بین المللی گفتمان محیط زیست اهمیت و جایگاه قابل توجهی دارد و در قالب موضوعات متنوع و مبتلابه جوامع می تواند زمینه ساز ایجاد تفاهم و درك مشترك در سطوح نخبگان فرهنگی و سیاسی شود و مسیرهای ناشناخته و تاریك گذشته را با تاباندن نوری فراگیر و دركی نوین از معادلات جهان هستی روشنی بخشد.

اصول مرام نامه ( اشخاص حقیقی) :

1- اینجانب تبعیت كامل خود را از اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ( اصل پنجاهم : در جمهوری اسلامی حفاظت از محیط زیست كه نسل امروز و نسل های بعد باید در آن حیات اجتماعی رو به رشدی داشته باشد وظیفه عمومی تلقی می گردد. از این رو فعالیت های اقتصادی و غیر آن كه با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیر قابل جبران آن ملازمه پیدا كند ممنوع است.) اعلام و با الهام از این اصل معتقدم كه محیط زیست تضمین كننده حیات رو به رشد نسل كنونی و نسل های آینده است و باید مورد حفاظت و حمایت قرار گیرد.

2- اینجانب باور دارم كه محیط زیست و طبیعت به عنوان بستر واقعی برای بقاء و تعالی انسان ها و پیوند دهنده آرمان های مشترك بشری و صلح و دوستی باید همواره مورد احترام و حفاظت قرار گیرد.

3- اینجانب معتقدم اجتناب از بروز هرگونه تنش، جنگ، آشوب و بی نظمی به عنوان نابود كننده محیط زیست و تلاش در جهت ارتقاء نقش صلح و قانونمندی در جهت حفظ محیط زیست باید سر لوحه اهداف سازمان ها، موسسات و اشخاصی باشد كه در زمینه محیط زیست فعالیت می كنند.

4- اینجانب با پذیرش صلح، محیط زیست و توسعه به عنوان مبانی و اصول منسجم توسعه پایدار و پیشرفت ملت ها از جمله ملت ایران ، تحقق اهداف توسعه پایدار را وظیفه خود تلقی می كنم.

5- اینجانب دستیابی به صلح پایدار و عادلانه از طریق گفتگوی تمدن ها و تعامل بین فرهنگ ها و ادیان را از عوامل موثر حفظ محیط زیست دانسته و همواره در جهت تحقق آن كوشش خواهم كرد.

6- از آنجا كه فقز و گرسنگی، فقدان بهداشت، بی سوادی، ظلم و تعیض مردم هر كشوری را از داشتن یك زندگی مناسب پایدار و دستیابی به محیط زیست سالم محروم خواهد كرد، تلاش در جهت برقراری عدالت اجتماعی و رفع تبعیض در ابعاد گوناگون از جمله بین فقیر و غنی، زن و مرد، اقوام مختلف و غیره برای ارتقاء كیفیت زندگی و آینده ای بهتر مورد تاكید اینجانب است.

7- با اطمینان از اینكه دستیابی به صلح و توسعه پایدار و حفظ محیط زیست از طریق تقویت اندیشه زیست محیطی، فرهنگ سازی و ارتقاء دانش و آگاهی های عمومی تحقق می یابد، اینجانب تلاش دراین جهت را از اهم وظایف خود تلقی می كنم.

8- پای بندی به اصول و قوانین و مقررات زیست محیطی و احترام به قواعد بین المللی در زمینه صلح و محیط زیست و ایجاد ارتباط زیست محیطی براساس احترام متقابل همواره سر لوحه دیدگاهها و فعالیت های اینجانب قرار دارد.

9- اینجانب با اعتقاد به مشاركت عمومی در سطوح محلی، ملی، منطقه ای و بین المللی تشویق و تقویت زمینه های مشاركت فعال مردم و ارتباط بین سازمان ها وتشكل های غیر دولتی زیست محیطی را به منظور پایداری صلح عادلانه و محیط زیست بر خود فرض می دانم.

10-  گسترش توانمندی و روحیه همكاری برای حفاظت از محیط زیست و ایفای نقش چشمگیر در عزم ملی برای توسعه پایدار و كمك به اقدامات و تدابیر پیشگیرانه در زمینه سیاست ها، برنامه ها ، طرح ها و فعالیت های اثرگذار بر محیط زیست از اهداف اصولی اینجانب است.

نام و امضاء

منبع: سایت سازمان محیط زیست
طبقه بندی: قوانین زیست محیطی،
برچسب ها: تعهد نامه،
[ پنجشنبه 17 تیر 1389 ] [ 03:29 ب.ظ ] [ سهیلا ]

درباره وبلاگ

لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

تبادل لینک

خرید بک لینک