تبلیغات
وبلاگ تخصصی محیط زیست

وبلاگ تخصصی محیط زیست
دانلود مقالات isi و کتب خارجی- مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد آلودگی محیط زیست
نویسندگان
نظر سنجی
نظر شما درباره وبلاگ چیست؟

صفحات جانبی

لیندان و اثرات زیست محیطی آن

لیندان نیز معروف به گاما هگزاکلروسیکلوهگزان، بنزین هگزا کلروارید (BHC)، گاما اگزان و گامالیان نیز یک ماده شیمیایی اورگانوگلراین است که بعنوان آفت کش کشاورزی می باشد.

لیندان نیز یک ایزومرگامایی هگزا بیسکلوهگزان (Y-HCH) است. علاوه بر این موضوع آلودگی لیندان نیز مربوط به ایزومرهای غیرگامایی HCH است که بنام آلفا HCH و بتا HCH نامیده می شوند و بصورت قابل توجهی نیز بیشتر از لیندان سمی بوده و ویژگی های آفت کشی نیز ندارد.

لیندان نیز یک ایزومرگامایی هگزا بیسکلوهگزان(Y-HCH)است. علاوه بر این موضوع آلودگی لیندان نیز مربوط به ایزومرهای غیرگامایی HCH است که بنام آلفا HCH و بتا HCH نامیده می شوند و بصورت قابل توجهی نیز بیشتر از لیندان سمی بوده و ویژگی های آفت کشی نیز ندارد. و در بصورت فرآورده فرعی محسوب می شود. در دهه های 1940 و 1950 نیز تولیدکنندگان لیندان نیز این ایزومرها را در توده های باز به بازار ارائه داده اند.

اثرات زیست محیطی لیندان

لیندان یکی از آلوده کننده های حیاتی ثابت می گردد:آن هم نیز یک ماده نسبتاً دراز مدت حیاتی در محیط است و توسط فرایندهای محیطی نیز مسافت های زیادی منتقل می شود مانند تقطیر جهانی و در زنجیره های غذایی نیز بصورت زیستی ترکیب می گردد.تولید و کاربردهای کشاورزی لیندان نیز بصورت نتایج محیطی اولیه می باشد. تولید لیندان نیز باعث مقدار زیادی از ایزومرهای هگزاکلورویسکلوهگزان اضافی است. و برآورد شده که هر تن از لیندان تولید شده حدود 9 تن مواد سمی اضافی تولید می کند.وقتی که لیندان نیز در کشاورزی استفاده می شود تقریباً 12تا 30درصد آن نیز درون اتمسفر قرار می گیرد و انتقال آن نیز بسیار وسیع بوده و باعث بارش باران می گردد.
طبقه بندی: سموم کشاوزی،
برچسب ها: لیندان،
دنبالک ها: دانشنامه آزاد ویکیپدیا،
[ یکشنبه 13 تیر 1389 ] [ 06:28 ب.ظ ] [ سهیلا ]

درباره وبلاگ

لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

تبادل لینک

خرید بک لینک