تبلیغات
وبلاگ تخصصی محیط زیست

وبلاگ تخصصی محیط زیست
دانلود مقالات isi و کتب خارجی- مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد آلودگی محیط زیست
نویسندگان
نظر سنجی
نظر شما درباره وبلاگ چیست؟

صفحات جانبی

*  کاربامات ها

اولین بار در سال 1947، Dr.Hans اثرات شدید فیزیولوژی و فعالیت گروه کاربامات ها را شناخت و شروع به تهیه ی بعضی از آن ها نموده است.

کاربامات ها گسترده ترین و پیشرفته ترین نوع آفت کش ها محسوب می شوند. از نظر شیمیایی آن ها مشتقات کربامیک اسید یا به عبارتی استرهای کربامیک اسید می باشند.

*  کاربامات ها

اولین بار در سال 1947، Dr.Hans اثرات شدید فیزیولوژی و فعالیت گروه کاربامات ها را شناخت و شروع به تهیه ی بعضی از آن ها نموده است.

کاربامات ها گسترده ترین و پیشرفته ترین نوع آفت کش ها محسوب می شوند. از نظر شیمیایی آن ها مشتقات کربامیک اسید یا به عبارتی استرهای کربامیک اسید می باشند.در اسید، هیدروژن متصل به اکسیژن بوسیله ی یک گروه آلی جایگزین می شود،

هیدروژن متصل به نیتروژن در اسید، امکان جایگزین شده را دارد. بعضی از آن ها به عنوان حشره کش و تعدادی بنام قارچ کش یا کرم کش استفاده می شوند.

کاربامات ها از نظر پایداری شبیه به فسفات های آلی هستند آن ها در بدن موجودات زنده ذخیره نمی شوند اما نسبتاً سریع تر زوال یافته و محو می شوند.

تعدادی از آن ها دارای خاصیت سمی کمتر از DDT را دارند و تعدادی خاصیت چهار یا پنج بار

قوی تر از DDT را دارا هستند. خاصیت سمی آن ها به طور گسترده ای متنوع می باشد. رفتار کاربامات ها شبیه فسفات های آلی است که آنزیم استیل کولین استراز را غیر فعال می سازند. (10)

*    سایر موادیکه به عنوان آفت کش مصرف می شوند.

این دسته از آفت کش ها را می توان هم از روغن های معدنی مانند نفت، گازوئیل ها، پارافین و ترکیبات مشابه دیگر و هم از روغن های نباتی مانند روغن زیتون، نخل و اسیدهای چرب تهیه و برای دفع آفات نباتی بکار برد.


طبقه بندی: سموم کشاوزی،
[ پنجشنبه 10 تیر 1389 ] [ 02:46 ب.ظ ] [ سهیلا ]

درباره وبلاگ

لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

تبادل لینک

خرید بک لینک